Powrót do ligowej piłki - Prusiceinfo.pl

Powrót do ligowej piłki

W najbliższy weekend czeka nas długo wyczekiwany dzień przez fanów lokalnego futbolu. Po przerwie zimowej do regularnej gry wrócą zespoły z niższych, regionalnych lig piłkarskich.
Orzeł Prusice

Koniec przerwy zimowej w niższych ligach piłkarskich

12 13 marca powrócą piłkarskie emocje związane z lokalną ligą. Swoje rozgrywki wznowią wszystkie ligi, które znajdują się poniżej szczebla krajowego. Oznacza to, że do rywalizacji powróci kilka zespołów z gminy Prusice.

Orzeł Prusice rozpocznie nową rundę od spotkania na własnym boisku z drużyną GKS Kobierzyce. MKS ma za sobą trudną rundę, podczas której w 15 spotkaniach tylko 4 razy udało się wywieźć komplet punktów i raz zremisować. Do kolejnej serii meczów piłkarze przystąpią z 14. miejsca w tabeli. Mecz z drużyną z Kobierzyc rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:00.

Dolpasz Skokowa może z kolei pochwalić się znacznie stabilniejszą sytuacją w tabeli. Piłkarze ze Skokowej po rundzie zimowej zajmują 7. miejsce w tabeli z 23 punktami na koncie. Drugą połowę sezonu zainaugurują meczem ze Spartą Miłcz. Spotkanie rozpocznie się 12 marca o godzinie 14:00 na stadionie w Skokowej.

Dzień po obydwu meczach, czyli 13 marca, dojdzie do starcia Bresny Brzeźno z drużyna KP Brzeg Dolny. LZS czeka wyjazdowe spotkanie z “czerwoną latarnią ligi”, dlatego należy oczekiwać, że wicelider tabeli zainauguruje nową rundę poprzez zwycięstwo. Po rundzie zimowej Bresna traci 5 punktów do zajmującego 1. miejsce Plonu Gądkowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Brzegu Dolnym.

Źródło: 90minut