Milion złotych dotacji na aktywizację zawodową - Prusiceinfo.pl

Milion złotych dotacji na aktywizację zawodową

Dzięki wysokiemu dofinansowaniu w Prusicach powstanie m.in. Klub Integracji Społecznej.
Ręce praca
fot. pixabay.com

Gmina Prusice pozyskała znaczące dofinansowanie z Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 na projekt „Gmina Prusice działa na rzecz integracji społeczno – zawodowej Aktywnych Prusiczan!”. Całość projektu opiewa na kwotę 1 316 324,40 zł, z czego aż 1 080 704,40 zł pokryje dofinansowanie ze środków unijnych.

W ramach projektu w gminie powstanie Klub Integracji Społecznej. W nowym miejscu planuje się m. in. szereg rozmaitych warsztatów oraz zajęć, dotyczących takich obszarów jak rynek pracy, prawa kobiet i mężczyzn, doradztwo zawodowe czy terapeutyczne.

Wśród partnerów gminy w budowie nowego centrum znajduje się m.in. firma Clever Media oraz Stowarzyszenie Prusiczanin, którzy zostali wyłonieni w ramach otwartego konkursu. Tak o dofinansowaniu wypowiada się Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic

Nie ma to jak zacząć dzień od doskonałych wiadomości dla Mieszkańców. Miło mi poinformować, że kolejny projekt Gminy Prusice w ramach Aktywnej Integracji pod nazwą „Gmina Prusice działa na rzecz integracji społeczno – zawodowej Aktywnych Prusiczan!” otrzymał ponad 1 mln zł dofinansowania.

Igor Bandrowicz, Facebook

Realizację projektu przewidziano na lata 2021-2023.

>